vitamina dominicana

TIPY NA VÝLETY PUERTO PLATA

Co dělat v Puerto Plata?

Trocha moderny, trocha historie a celý den na to, vše v klidu projít.

Začněte na hlavním náměstí, které je soušástí UNESCO světového dědictví. V horní části náměstí je volně přístupný kostel, bohoslužby jsou v něm po většinu dní 3x denně. Ve spodní části se vydejte doleva.

Po pár metrech narazíte po pravé straně na růžovou uličku, kousek dál po levé straně narazíte na deštníkovou uličku. Uprostřed je kavárna s nejlepším espressem ve městě, tak doporučujeme zastávku.

Dalším cílem je pevnost fortaleza de San Felipe. Nejsnáž se k ní dostanete tak, že vyrazíte deštníkovou ulicí směrem "od centra", k moři. Dorazíte na Malecon. Místo, kde se každou neděli potká většina Puerto Plata u grilu, piva a rumu.

Na Maleconu se vydejte doleva po pobřeží a parkem dorazíte k Pevnosti. Čeká vás tam vstupné 100 pesos, ale prohlídka stojí za to. Nezapomeňte zajít do pevnosti a vyjít po schodech nahoru! Pokud jsou zrovna v přístavu výletní lodě, je to super pohled.

Další cíl je Jantarové muzeum. Dejte si pozor, ať natrefíte na to správné, které je nad náměstím, ne to, které je pod náměstím a je to turistická past. Vydejte se po Maleconu směrem od pevnosti a u zednářské lóže zahněte doprava. Lóži poznáte, je to velká žlutá budova s modrými prvky. Pokud u ní chlapík dělá sandwitche z vepřové nožky, dejte si ho, jsou TOP.

Dvakrát přejdete křižovatku a po pravé ruce je jeden z nejlepších výrobců doutníků Monseñor de Puerto Plata. Skočte se tam podívat na humidor a ubalit si doutník, kvalita je super.

Po této ulici dojdete zpět na náměstí a projdete ho až nahoru ke kostelu. Po levé ruce uvidíte uličku prodejců a po ní se vydáte až k Jantarovému muzeu, najdete ho po pravé straně..

Čeká vás tam vstupné 120 pesos a velmi hezký program o jantaru a výrobě doutníků.

Naše doporučení je zakončit prohlídku města v Rumárně Macorix, je to trochu dál, tak si vemte motoconcho, nebo uber. Za 4 usd vstupného uvidíte sudárnu, krátké naučné video o historii rumu v koloniích a ochutnáte KAŽDÝ rum z nabídky rumárny Macorix!

Tímto jste navštívili ty hlavní zajímavosti v Puerto Plata. Další místa najdete na našich sociálních sítích a videích.

TIPY NA VÝLETY PUERTO PLATA

Lanovka a hora Isabel de Torres

Lanovkou nastoupáte do skoro 800 m.n.m., uvidíte celé Puerto Plata a poznáte národní park.

Zaparkujte u lanovky, nebo si tam vemte motoconcho/uber. Doporučejeme se na horu vydat dopoledne. Dopoledne většinou nebývá pod mrakem, ale hlavně se vyhnete turistům z výletních lodí... Čekali byste na volnou kabinku klidně hodinu.

Po vstupu do budovy zaplaťte vstupné v okýnku naproti dveřím. Cena pro turisty je 580 pesos za obě jízdy. Dostanete náramek a pošlou vás do prvního patra, kde za doprovodu dominikánské kapely budete čekat.

Nahoře na hoře vás čeká super výhled, socha Ježíše Krista Vykupitele a národní park. Mapku najdete například tady. Naše doporučení je projít po severní "vyhlídkové cestě" až k jeskyni, ibiškovým tunelem k houpačce, od ní na jižní vyhlídku a potom zpět k jezírku, růžovému srdci. Po cestě zpět to vzít kolem restaurace na most přes vjezd do areálu a vzhůru dolů...

27 Charcos výlety

TIPY NA VÝLETY PUERTO PLATA

27 Charcos - 27 Vodopádů Damajagua

Po příjezdu do areálu 27 Charcos zaparkujte na parkovišti napravo. Kdo se tam chce dostat hromadnou dopravou, bude si muset chytnout guagua na hlavní ulici v Puerto Plata, nebo u Javilla Tours. Poslední větší město je Imbert, některé guagua končí tam, vy potřebujete až do Damajagua, nechte se vysadit u billboardu 27 Charcos, pěšky jsou to 3 minuty.

U auta se rovnou převlečte do plavek. Vemte si na sebe tričko, bude vám ve vodě příjemněji. Pro ženy je lepší na plavky hodit kraťasy, ať si neodřou pozadí. Všechno co máte s sebou se namočí. Počítejte s tím. Také počítejte s tím, že budete muset mít uzavřené boty. Je jedno jestli boty do vody, nebo tenisky, ale hlavně ať mají uzavřenou špici. Čeká vás trochu chození do kopce, takže opravdu doporučujeme spíše tenisky. Na místě se dají za 100 pesos půjčit speciální dominikánké gumové polobotky do vody. Šperky, klíče od auta, doklady a peníze si můžete nechat ve skříňce za příplatek 100 pesos.

Na pokladně zaplaťte vstupné, které se liší podle okruhu. Turistické vstupné na 7 vodopádů je 500 pesos, 12 za 550 pesos a všech 27 za 700 pesos. Pokud je dostatek vody a je otevřených všech 27 vodopádů, určitě se vydejte nejdelší cestou... Stojí to za to!

Po zaplacení dostanete účtenku a s ní se vydejte ke skříňkám, odložte co potřebujete a dostanete eskapásku a klíček. Ten si přidělejte na vestu, kterou dostanete naproti skříňkám společně s přilbou.

Průvodce si od vás vyzvedne lísteček a vydáte se na cestu. Užijte si to!

Pokud chcete zjistit aktuální stav otevřených okruhů, musíte zavolat na pokladnu +1 809 250 4200.

VÝLETY SEVERNÍ POBŘEŽÍ

Cayo Arena, známý také jako Paradise Island.

Hodinka a půl cesty z Puerto Plata a uvidíte jedno z nejhezčích míst na ostrově.

Doporučujeme vyjet brzy ráno. Čeká vás kousek cesty a o to více zížitků na ostrově. Z Puerto Plata se vydejte po silnici směrem Santiago a zde zahněte doprava. Pokud vyrážíte ze Sosua, nebo Cabarete, vydejte se po severní pobřeží na západ a dorazíte do Puerto Plata.

Po cestě doporučujeme zastávku na cukrovou třtinu zde, dobrý tip máme taky na svačinku. Itinerář trasy je jednoduchý, v El Estrecho doleva, pořád rovně a ve Villa Isabela na kruháči prvním sjezdem, pořád směrem vpřed a Estero Hondo, které poznáte jednoduše, protože před ním projedete policejní kontrolou, odbočíte doprava. Potom už je to pořád rovně a dojedete do Punta Rucia [:punta rusia:].

Vašim cílem je náš známý Gabriel, který provozuje Janel Tours.

Domluvili jsme u něj pro české cestovatele slevu, tak počítejte s tím, že vás výlet s jednou z jeho lodí vyjde kolem 1000 pesos na osobu. Iedální je, pokud vás bude 5, nebo alespoň 4 a udělá vám soukromou plavbu na ostrov Cayo arena.

Po cestě se zastavíte na koupačku na míste jménem piscina natural - příroní koupaliště. Uprostřed oceánu si zaplavete v nádherné vodě a dosáhnete na pískové dno!

Hlavní zastávka je ale Cayo arena. Nejlepší úsek na šnorchlování je severní část ostrova - proplavte mezi korálovým útesem a plavejte kolem ostrova. Rybičky, rostlinky, korály... Je to nádhera..

Cesta zpět vede přes mangrovníky, užijte si to a pozor na hlavy. Po návratu od nás pozdravujte Gabriela a hlavně všechny místní přítulné pejsky a kočičky!

Máme pro vás u Gabriela rezervovat loďku? Napište nám na wa: +1 (849) 434 1187

[email protected]