Playa Viejo Oscar foto vjezdu

NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE DOMINIKÁNSKÉ REPUBLIKY

Playa el Viejo Oscar - pláž starý Oskar....

Nejhezčí pláž na ostrově a vede k ní docela špatná cesta... Víte, že je to nakonec dobře? Alespoň tam není moc lidí! Zaparkujete přímo na ní a z centra Puerto Plata je jen 30 km. Najdete ji ZDE.

Vydejte se z Puerto Plata směrem na Santiago rychlostní silnicí a na tomto místě - parada Bobo zatočte doprava, jeďte ale až druhou odbočkou, první je poměrně prudká a rovnou se rozlučte s asfaltem, příštích pár desítek km vás čeká pouze zpevněná cesta.

Další půlhodinku jeďte pořád rovně a kochejte se krásnou krajinou, nezapomeňte odbočit u Colmada doprava. Po pár metrech vás čeká menší brod s autem - nelekejte se, jedete dobře a brod není tak hluboký, projedete ho i osobákem.

Po cestě je několik menších pláží, ale upřímně nestojí za delší zastávky. Váš cíl je na konci cesty a je jím tato bílá brána, tu projeďte a pokud ji někdo hlídá, může se stát, že vás rovnou zkasíruje o parkovné 100 pesos. Sjedete z kopečka a jste na pláži!

Zajeďte si, jak blízko k moři chcete a užijte si to! Pokud na vás přijde hlad nebo žízeň, vyražte autem nebo pěšky na vedlejší pláž Playa Larga, najdete tam příjemnou restauraci.

Výlet si na pláž naplánujte ideálně na všední den, ať si ji opravdu užijete skoro prázdnou!

NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE DOMINIKÁNSKÉ REPUBLIKY

Playa Larga

Dvě minuty z Oscara na rybku, pivko, WiFi a koupačku..

Ze starého Oscara se vydejte doprava a dorazíte na pláž Playa Larga. Zaparkovat můžete skoro až v moři a navštívit plážový bar.

V baru se optejte, co zrovna vytáhli z moře, běžně mívají ryby, chobotnice, kraby... Taková porce ryby vyšla včetně přílohy na 700 pesos a najedli jsme se z ní oba dva. Počítejte s tím, že si na jídlo chvilku počkáte - než někdo s rybkou přijede, než ji v moři očistí... Čekání si můžete zkrátit koupáním v moři, nebo třeba na WiFi, která přijde vhod, jelikož zde nikde není signál.

playa chiquita foto vjezdu

NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE DOMINIKÁNSKÉ REPUBLIKY

Playa Chiquita | Playa Secreta

Dvě jména, ale stejná pláž...

Všichni míři dál na Oscara, ale na Playa Chiquita můžete být naprosto sami. Nachází se ZDE.

Tato pláž je kousek od pláže Viejo Oscar a díky tomu na ni tolik lidí nejezdí... Čeká vás sem delší cesta a nezapomeňte odbočit u Colmada doprava.

Po pár metrech vás čeká menší brod s autem - nelekejte se, jedete dobře a brod není tak hluboký, projedete ho i osobním autem.

Po cestě je několik menších pláží, ale upřímně nestojí za delší zastávky. Proto jeďte pořád rovně až k rozcestníku na fotce, zahněte doprava a po chvilce na travnaté cestě jste na místě. Vzhledem ke strmému kopečku, který vede dolů na pláž, raději zaparkujte nad pláží a sejděte po svých.

O víkendech se dá na pláži koupit čerstvá grilovaná ryba a chlazené pití, ale ve všední dny na to nespoléhejte a dovezte si minimálně pití s sebou!